Opalovací filtry

NAŘÍZENÍ

Podle kosmetických předpisů jsou UV filtry "látky, které jsou výhradně nebo hlavně určeny k ochraně pokožky před určitými ultrafialovými paprsky absorpcí, odrazem nebo rozptýlením takového záření".

V Evropě se jedná o pozitivní seznam, přílohu VI nařízení o kosmetických přípravcích, která obsahuje seznam povolených filtrů. Existuje 30 z nich (včetně 28 chemických + oxid titaničitý (TiO2) a oxid zinečnatý (ZnO), jako minerální filtry).

Jejich použití je vysoce regulováno.

Každá země má svůj vlastní seznam autorizovaných filtrů, který je pravidelně aktualizován. Na americké půdě je povoleno pouze 17 filtrů; 34 z nich je v Austrálii.

CHEMIKÁLIE VS MINERÁLY

Existují dvě kategorie: chemické nebo organické filtry, které absorbují UV záření, a minerální nebo anorganické filtry, které tyto paprsky odrážejí.

ORGANICKÉ (CHEMICKÉ) FILTRY

Existuje mnoho chemických filtrů, které je třeba vzájemně kombinovat, aby byla zajištěna ochrana před UVA a UVB zářením. Některé filtry jsou vysoce kontroverzní a potenciálně karcinogenní, například oktokrylen nebo oxybenzon. Chemie však není vždy špatná a laboratoře v této oblasti dosáhly velkého pokroku ve vývoji účinných a zdravých filtrů pro naše zdraví.

MINERÁLNÍ FILTRY

Minerální filtry (oxid zinečnatý a oxid titaničitý) mají tu výhodu, že nepronikají do epidermis a jsou velmi účinné při ochraně jemné pokožky nebo při dlouhodobé expozici (plachtění, surfování, lyžování atd.). Tyto filtry jsou ze své podstaty husté a obtížně se integrují do tekutých vzorců. Jsou účinné proti slunci, pokud jsou v dostatečném množství ve složení, a proto jsou v současné době v hustých a bílých krémech. Jsou však zdraví nebezpečné, pokud jsou přítomny v organických krémech v nano formě, protože mohou proniknout kůží a stát se potenciálně karcinogenními.

MIDI OPALOVACÍ FILTERS12

V MIDI 12 jsme zvolili organické filtry nové generace, protože jsme si jisti ochranou, kterou tyto filtry poskytují našemu zdraví a naší pokožce. Filtry, které používáme, jsou povoleny ve velmi přísných zemích, jako je Havaj, a nejsou škodlivé pro životní prostředí. Kombinace těchto filtrů s rostlinnými oleji nám umožňuje mít zdravé produkty, které nejsou škodlivé pro naše zdraví a účinně se chrání před sluncem.

Chcete-li jít dále...

Aby pomohla spotřebitelům při výběru ochrany před sluncem, americká environmentální laboratoř Haereticus Uvedené složky, které jsou škodlivé pro oceány:

  • Nanočástice oxidu titaničitého nebo oxidu zinečnatého
  • Oxybenzon
  • Oktynozát (nazývaný také ethylhexylmethoxycinnamát)
  • Enzacamen (4-methylbenzylidenkafr), derivát kafru
  • Oktokrylen
  • Kyselina 4-aminobenzoová (PABA)
  • Parabeny
  • Triclosan (hexachlorofen)

SYNTÉZA

Jak vidíte, pobyt na slunci může být pro naše zdraví nebezpečný a je důležité naši pokožku denně chránit, zejména pokud chceme, aby naše pokožka zůstala mladá a krásná ;-)

Výběr použitých filtrů závisí také na aktivitě, kterou děláte, vašem věku a citlivosti pokožky na slunce:

Na pláži, na zahradě, u bazénu nebo na terase budou opalovací oleje MIDI12 vašimi spojenci pro opalování v naprostém bezpečí!

👶 Pro malé děti je nejlepší ochranou kombinace čepice/brýle/tričko nebo lycra!

🏄🏻‍♀️ Při aktivitě na vodě se také důrazně doporučuje lycra, a pokud zůstanete vystaveni delší době a nebudete moci obnovovat aplikaci ochrany každé 2 hodiny, je nejlepším řešením také krém nebo tyčinka s minerálními filtry aplikovaná v silné vrstvě.

AUTOR: MIDI12